דף הבית : אירועים פרטיים : מה זה טקס חינה
מה זה טקס חינה
.

ע"פ ההלכות המסורתיות בעדה המרוקאית, זמן טקס החינה או יום אחד לפני אירוע החתונה. לפני שטקס החינה מתחיל על הכלה לטבול במקווה, אך היא אינה הולכת בדד חלילה, את הכלה ילוו חברותיה הטובות, ונשות המשפחה, בצהלה בשירים

בריקודים. למקווה נהוג להזמין קייטרינג חינה מסורתי שכולל כמובן את העוגות המרוקאיות המסורתיות וכן מגוון ממתקים נהדרים. כל המתוק הנפלא הזה במהלך טקס החינה נועד בכדי לתת לחתן ולכלה התחלה מתוקה בדרכם החדשה.

בסיום הטבילה, הנשים שכבר לבושות במטב התלבושות המרוקאיות המסורתיות, עוזרות לכלה להיכנס לתלבושת המסורתית שלה (בדרך כלל כפתאן בצבע לבן) וביחד הולכות כולן כשהכלה במרכז ההמולה הצוהלת אל טקס החינה. אם תהיתם איפה מגיע אוהל החינה המפורסם אז בדיוק כאן, מקום ההתכנסות בעבר היה אוהל חיה, גם כיום יש בישראל אוהלי חינה אותם ניתן להשכיר ולבצע חינה כמיטב המסורת המרוקאית. אך גם אם אין ברשותכם אוהל חינה, כל מקום התכנסות אחר יהיה נהדר. בעבר האוהל סימן את העובדה שהכלה עוזבת את הבית ועוברת לגור עם החתן.

הטקס כולל סמלים וטקסים מסורתיים רבים, שאת הכל קושרת מוסיקה מרוקאית מסורתית. הטקס גם כולל ברכות רבות, סלסולים ופיוטים. לטקס החינה נלווים שירים מסורתיים שעל שירתם אמונים בני המשפחה והחברים, מטרת השירים היא לברך את החתן והכלה בברכות נהדרות שונות.

כמובן ששום טקס חינה אינו שלם, ללא קערת החינה שבתוכה נשים, מטבעות כסף ותכשיטים, סוכריות ונרות כשלכל סמל יש את תפקידו לדאוג לביטחונם ולאושרם של הזוג הצעיר. ואיך אפשר לשכוח את החינה עצמה שאותם מורחים לחתן ולכלה על ידיהם בצורה עגולה כסמל לשלמות.
שם :
טלפון:
אזור מגורים :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :